Kalendář 2021

 

Martin Ženíšek - Kalendář Štědrá 2020

ZÁMEK ŠTĚDRÁ 2021

V podstatně komornějším prostředí jsem se rozhodl nafotit v pořadí čtvrtý kalendář pro zámek Štědrá na hranici Plzeňského a Karlovarského kraje. Tentokrát padla volba na černobílé provedení a volba to byla opět správná. Pro BW provedení se hodí nejlépe spodní prádlo a tak se pomalu rodil nápad na provedení. Sázka tentokrát padla jen na jednu dívku, která je na jedné fotce hned dvakrát se ukázal také správný. Jelikož od kalendáře 2020 uvnitř zámek nezaznamenal díky jarní situaci s Covid-19 téměř žádný posun, bylo největší výzvou představit tradiční místa netradičním způsobem. Snahou bylo také zachytit rozsah jednotlivých prostor s použitím denního světla. Z šestnácti nafocených "scén" nakonec byly vyřazeny dvě nejslabší. Poslední, co zbývalo vyřešit, bylo rozhození fotek v kalendáři. Takže bílé najdete na měsících, které mají 31 dní a také na červnu. Černé pak je na všech, které mají 30 nebo 28 dní. Kalendář byl vytištěn opět v 300 kusech. Cílem kalendáře je již tradičně zachytit postup rekonstrukce zámku, restaurátorství zanedbaných místností. Zároveň stojí za zmínku štědrost lidí, kteří zámek a pana starostu Františka Pánka zásobují starožitnostmi. 

Kalendář 2020

 

Martin Ženíšek - Kalendář Štědrá 2020

ZÁMEK ŠTĚDRÁ 2020

Štědrá na hranici Plzeňského a Karlovarského kraje je skvělým prostorem pro fotografy. Zámek se opravuje z dotací za přispění kvalitní práce starosty Františka Pánka, rovněž vášnivého fotografa. Stále více místností je upraveno a opraveno. Tento rok jsme využili i prostor před zámkem v zahradě. K dispozici na focení byl i kůň ustájený v prostorách zámku. Modelek bylo tentokrát rovnou pět. Vizáž obstarala Nicol Dunová, květiny nám připravila SOS růže a šaty zdarma zapůjčila M-móda z Holýšova. Obec Štědrá pak tento kalendář objednala v 300 kusech k reprezentaci zámku i obce. Sám jsem tento projekt pojal jako prostor pro realizaci. V portfoliu mi chyběly fotky ze svateb, kde často není reálné mít souhlas GDPR od všech svatebčanů. Proto jsem si vybral 5 dívek, šaty, květiny a vše spojil s prostorem zámku Štědrá. Aby byla nějaká změna oproti předchozím dvěma kalendářům, rozhodli jsme se ten třetí udělat na výšku a u těch interiérových zachytit krásu lustrů. Zámek Štědrá a kraj mi přirostl k srdci a rád se tam vracím. 

Kalendář 2019

 

Martin Ženíšek - Kalendář Modely F1 2019

MODELY F1 2019

Nápad na nafocení kalendáře ze sbírky kamaráda Pavla se rodil hodně dlouho. Mluvili jsme o něm velmi často. Letos to konečně vyšlo. V únoru 2018 jsme přemístili část vybavení ateliéru PhotoProgress, jelikož modely aut by nemusely převoz zvládnout. Vše se podařilo realizovat a fotky se vydařily. Nakonec jich bylo podstatně více, než by se vešlo do jednoho kalendáře. Léto jsme tak trávili přípravou textů k jednotlivým měsícům. Každý měsíc obsahuje příslušná data narození a úmrtí všech mistrů světa. Jsou tam i jezdci, kteří by se mistry nejspíš stali, kdyby cestou za titulem nezaplatili tu nejvyšší daň. Po výběru fotek, sestavení dat a jejich ověření to v září vyšlo a první kusy šly do tisku. Konec října následoval už počet vyšší a v listopadu bylo vše na cestě k tomu, aby se kalendář stal úspěšným i nad naše původní očekávání. Pokud by o něj projevil zájem někdo, kdo by ho rád použil jako svůj reklamní, lze tam dát i firemní logo. Kalendář byl vytištěn prodán velmi rychle.  Pokud Vás styl focení zaujal a měli byste zájem o podobný kalendář pro své produkty, neváhejte mě kontaktovat. 

Pište na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kalendář 2019

 

Martin Ženíšek - Kalendář Štědrá 2019

ZÁMEK ŠTĚDRÁ 2019

Štědrá na hranici Plzeňského a Karlovarského kraje se podruhé stala místem pro focení mého autorského kalendáře. S Františkem Pánkem, starostou obce, padlo rozhodnutí, že letos bude focení v prostorách zámku na téma glamour. V několika místnotech se tak opět podařilo nafotit několik skvělých fotografií, ze kterých se podařilo poskládat tento kalendář. Role modelky se ujala Eliška z Plzně, která vyhrála v malém konkurzu. Vizáž zajistila Jana Gicová z Neratovic a o vlasy se postarala Renata Horáková. Obec Štědrá pak tento kalendář objednala v 300 kusech k reprezentaci zámku i obce. Opět kalendář zaznamenal velký úspěch. Při focení vzniklo spousta velmi pěkných fotografií, které ukazují krásu a malebnost místa. Fotek bylo nafoceno jen o jednu sérii více, než kolik bylo použito. Průměrně se každý z listů kalendáře podařilo nafotit na 4-8 pokusů. Následovala těžká selekce velmi podobných fotek. Rozdíl byl jen v drobných detailech. Velmi rád se na tento zámek budu vracet. Možností je také focení pro veřejnost. Pokud by někdo chtěl stejné fotky, jako jsou v kalendáři, stačí napsat, domluvit termín a za pár dní se můžete radovat z vlastních zámeckých fotek. Doporučuji termín od května do září.

Kalendář 2018

 

Martin Ženíšek - Kalendář Štědrá 2018

ZÁMEK ŠTĚDRÁ 2018

Štědrá na hranici Plzeňského a Karlovarského kraje je skvělým prostorem pro fotografy. Zámek se opravuje z dotací za přispění kvalitní práce starosty Františka Pánka, rovněž vášnivého fotografa. Několik upravených místností poskytlo zázemí pro focení, několik fotografických scén a rovněž kouzelné prostředí. Rolí modelek se ujaly: Míša Janouchová, Šárka Habich a malá Nicole Habich. Ta využila i dětských kočárků z počátku 20. století. Fotky jsou s minimálními úpravami, aby zachytily krásu zámku. Obec Štědrá pak tento kalendář objednala v 300 kusech k reprezentaci zámku i obce. Krátce po začátku roku hlásil již starosta, že jsou téměř všechny kalendáře předány a zbylo pár kusů do plesových tombol. Při focení vzniklo spousta velmi pěkných fotografií, které ukazují krásu a malebnost místa. Pro tvorbu kalendáře pak bylo složité určit, jestli bude poskládán z fotek na výšku, nebo z šířkových. Velmi rád se na tento zámek budu vracet. Možností je také focení pro veřejnost. Pokud by někdo chtěl stejné fotky, jako jsou v kalendáři, stačí napsat, domluvit termín a za pár dní se můžete radovat z vlastních zámeckých fotek. 

Kalendář 2017

 

Martin Ženíšek - Padesát odstínů 2017

PADESÁT ODSTÍNŮ 2017

Pokračování kalendáře bylo jasnou volbou po úspěchu prvního dílu. Druhý díl naplnily fotky, které byly vyfocené společně na výstavu. Na jedno z focení dorazil i modelky kamarád, který se ukázal být velmi kvalitním modelem. Tentokrát bylo fotek v kalendáři pouze 13, jelikož na konci chyběla strana s PF 2018. I tentokráte se kalendář setkal s úspěchem a velmi krátce po vydání byla vyprodána první várka. Následně bylo ještě několik kusů dotisknuto.

 

Pro další roky se nabízí v tomto úspěšném kalendáři pokračovat. Oba kalendáře se krásně doplňují a stejně jako je to u filmů, tak i kalendáře by do budoucna mohly být čtyři. Nápadů je stále hodně. S dobrovolnicí, která by se této myšlence propůjčila je to už horší. Ještě horší to pak je s časem. Čím více je do projektu zapojeno lidí, tím to je složitější. V budoucnu to ale určitě vyjde.

Kalendář 2016

 

Martin Ženíšek - Padesát odstínů 2016

PADESÁT ODSTÍNŮ 2016

První myšlenka nafotit kalendář aktů se rodila před mnoha lety jako myšlenka toho, že budu jednou fotograf. Každý rok hltám tématický kalendář firmy Pirelli. Nechávám se inspirovat řadou autorů fotících akty. Poslední "kapkou" pak byl film Padesát odstínů šedi podle knižního bestselleru. Cílem bylo pro tohle focení najít spřízněnou duši, která by na projektu chtěla pracovat. I to se nakonec po podařilo díky Verče Stróžové a tak se ve dvou fotografických dnech podařilo nafotit většinu fotek z kalendáře. Jelikož ale byl kalendář skládán pečlivě, bylo ještě několik fotek nutné dofotit třetí den. Tento třetí den už byl dokonce na počátku roku 2016. Přestože nebyl žádný křest a s kalendář spatřil světlo světa až v půlce ledna, prodalo se ho 3x více než kalendáře Music 2014. V průběhu focení těch 14-ti fotek padl cíl s nafocením rovnou padesáti fotek. Netrvalo dlouho a na plánu se začalo pracovat. Následovalo seznámení s paní Královcovou, která domluvenými termíny v Rokycanech a na Bílém Nároží v Plzni stanovila i tempo práce. 

Kalendář 2014

 

Martin Ženíšek - Music 2014

MUSIC 2014

Takhle vize se rodila několik let. Snaha vyjádřit v jednom kalendáři celé své portfolio od portrétu, těhotenské focení, skupinového portrétu, focení párů, dětí až po produkt. Celý kalendář se nejprve sestavoval "na papír". Plánovalo se focení na jednotlivé listy. Jiří Kříž, tehdejší kytarista kapely Kečup zapůjčil kytaru Gibson a také velký buben tzv. kopák pro focení těhotenského focení. Rovněž činely pro partnerskou květnovou fotku byly ze stejného zdroje. Nejdelší samotné focení bylo u  prosince, kdy si malý Daniel Jícha postavil hlavu, dokud paličky na xylofonu nenahradily lízátka z nedaleké cukrárny. 

 

Křest kalendáře proběhl 13.12.2013 v prostorách ateliéru PhotoProgress na náměstí Míru 3 v Plzni společně se křtem kalendáře Miami 2014 Lukáše Stehlíka. Na křtu se sešlo opět velké množství lidí. Nechyběli ani aktéři z kalendáře. Každý z vyfocených dostal po jednom kuse. 

Kalendář 2013

 

Martin Ženíšek - Francie 2013

FRANCIE 2013

Soubor fotek z Francie vznikl během letní devítidenní dovolené. Náš výlet začal v Normandii na pláži Omaha. Následovaly tři dny v Paříži a další tři pak plné zámků na Loiře. A když říkám plné, myslím tím plné. Navštívili jsme za ty tři dny přes 20 zámků. Cestou zpět pak naše cesta domů vedla přes oblast vína a hořčice - Dion. Vůbec jsem netušil, že se ten rok podívám do Paříže ještě jednou a budu mít velkou šanci udělat další nádherné fotky hlavně v noci. Ty ale pro kalendář ještě nebyly připraveny. Kalendář je tak poskládán pouze z letní foto-dovolené. Obsahuje 13 listů. 

Křest kalendáře proběhl 2.12.2012 na Nám. Republiky ve vinotéce. Vinárna se zaplnila do posledního místa pozvanými hosty. Kmotry se stali: Stanislav Jurík - moderátor a speaker, Jaroslav Křen - manažer firmy F&P Consulting. Na křtu také padl od Standy Juríka nápad, na pojmenování ateliéru, který jsme s názvem Progress zdědili. V praxi byl tak použit název PhotoProgress.