MOJE HESLO:
Focení se nemusíte bát! Zakládám si na atmosféře, přístupu a pohodě při focení. Vzpomínky v hlavě časem zapadnou. Ovšem s pěknou fotkou si pak připomenete nejen zážitky té doby, ale hlavně zážitek samotného focení...

CESTA K FOCENÍ:

Narodil jsem se na počátku roku 1981. Po základní a střední škole nic nenasvědčovalo fotografické kariéře. Za šest a půl roku (8/1999-12/2005) v kamionové dopravě na pozici dispečera a pracovníka spedice jsem objevil a posléze také zdokonalil komunikační schopnosti s lidmi (nejen na telefonu). Další praxe v pojišťovnictví (5/2006-dosud) ještě tyto schopnosti zdokonalila. Během celé doby jsem rád fotil digitálními přístroji Olympus C-720UZ a SP-500UZ. Jelikož focení bylo koníčkem a fotky se líbily, přišel důležitý krok. Koupení zrcadlovky.

VYBAVENÍ:
Důležitou první volbou se stala volba značky. V tomto ohledu vyhrála značka NIKON. Se svým prvním tělem D70s jsem koupil objektiv Sigma 55-200 a brzy poté rozšířil o Nikkor 18-70 a a pevnou 50 f1,8. Nedílnou součástí vybavení se stal blesk, náhradní baterie do přístroje i blesku a sada filtrů značek B+W nebo Hoya. V současnosti je stěžejním vybavením přístroj s označením D300s, který obsahuje další neocenitelné funkce.

SOUČASNOST:
Rád fotím koncerty se hrou barevných světel. Dlouho jsem se z počátku bál (styděl) fotit lidi, ale tahle obava se s koupením zrcadlovky rozplynula. Na podzim 2009 jsem se také zúčastnil půlročního kurzu IDIFu v Praze s rozsahem 300 vyučovacích hodin, kde jsem se učil pod vedením těch nejlepších fotografů jako je například pan Mádr, Neff, Vobříslo, Rodinger a další. Díky této škole jsem zdokonalil předchozí práci s modelem/modelkou a postprodukci spojenou s úpravou fotky. Studium na IDIFu se snažím přenést do svých fotek. Převážně se držím pevných fotografických zásad, ale nebráním se ani experimentu, který ve výsledku může vést k lepší fotografii. Od dob studií nefotím na nic jiného, než manuál. 

MOJE PŘEDNOSTI:
Vždy se snažím klást důraz na profesionální práci a osobní přístup. Obojí se dá velice dobře spojit a po vzájemné předchozí domluvě s modelkou a pečlivým výběru oblečení a doplňků se snadno stane focení pro úplného začátečníka skvělým zážitkem. Proto, pokud se Vám líbí moje fotografie, neváhejte a napište nebo zavolejte. 

Na spolupráci a viděnou se těší

Martin Ženíšek